Tasarım Söyleşileri

icmim-akademisyen-soylesileri

Akademisyen Söyleşileri-1

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü tarafından düzenlenen “Akademisyen Söyleşileri”nin ilk konukları; Mimarlık Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Rana Kutlu, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Gülay Usta ve İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü İngilizce Program Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Rahşan Karabetça oldu. 6 Temmuz Pazartesi günü “Çağımızda İç Mimarlık Eğitimi” başlığıyla gerçekleştirilen canlı yayının moderatörlüğünü Öğr. Gör. Merve Aşçıoğlu üstlendi.

Hemen İzle  


Akademisyen Söyleşileri-2

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü tarafından düzenlenen “Akademisyen Söyleşileri”nin ikinci konukları; İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Türkçe Program Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Armağan Seçil Melikoğlu Eke ile İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı akademisyenlerimizden Dr. Öğr. Üyesi Handan Güzelci oldu. İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü hakkında merak edilen her şeyin canlı yayında konuşulduğu etkinlik, “Çağımızda İç Mimarlık Eğitimi” başlığıyla 9 Temmuz Perşembe günü saat 20.30’da Arş. Gör. Meltem Çetinel moderatörlüğünde @ikuicmimarlikbolumu Instagram hesabı üzerinden gerçekleştirildi.

Hemen İzle  

icmim-akademisyen-soylesileri


icmim-akademisyen-soylesileri

Akademisyen Söyleşileri-3

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü tarafından düzenlenen “Akademisyen Söyleşileri”nin üçüncü konukları; Dr. Öğr. Üyesi Vehbi Tosun ve Dr. Öğr. Üyesi Arzu Erçetin oldu. İKÜ İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü hakkında merak edilenlerin canlı yayında konuşulduğu etkinlik, “Çağımızda İç Mimarlık Eğitimi” başlığıyla 14 Temmuz Salı günü saat 20.30’da Öğr. Gör. Merve Aşçıoğlu moderatörlüğünde @ikuicmimarlikbolumu Instagram hesabı üzerinden gerçekleştirildi.

Hemen İzle  


Tasarım Söyleşileri-1

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü tarafından düzenlenen “Tasarımcı Söyleşileri”nin ilk konukları; Zoom TPU Kurucu Ortakları İç Mimar Atilla Kuzu ve Mimar Levent Çırpıcı oldu. 20 Temmuz 2020 Pazartesi günü “Çağımızda İç Mimarlık Eğitimi” başlığıyla gerçekleştirilen canlı yayının moderatörlüğünü Öğr. Gör. Merve Aşçıoğlu üstlendi. Söyleşide İç Mimarlık meslek pratiği ve eğitimi, tasarımda özgünlük ve yaratıcılık ile gelecekte İç Mimarlık ve tasarım gibi konular ele alındı.

Hemen İzle  

icmim-akademisyen-soylesileri


icmim-akademisyen-soylesileri

Tasarım Söyleşileri-2

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü tarafından düzenlenen “Tasarımcı Söyleşileri”nin ikinci konuğu; Yalın Tan + Partners Kurucusu İç Mimar Yalın Tan oldu. 27 Temmuz 2020 Pazartesi günü “Çağımızda İç Mimarlık Eğitimi” başlığıyla gerçekleştirilen canlı yayının moderatörlüğünü Arş. Gör. Elif Gelmez Demir üstlendi. Söyleşide iç mimarlık meslek pratiği ve eğitimi, tasarımda özgünlük ve yaratıcılık ile gelecekte iç mimarlık ve tasarım gibi konular ele alındı.

Hemen İzle  


Tasarımcı Söyleşileri-03

İstanbul Kültür Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümünün tarafından "Tasarımcı Söyleşileri" serisinin 3. yayını 5 Ağustos 2020 Çarşamba günü saat 20:30 'da yapıldı. Instagram canlı yayınında @ikuicmimarlikbolumu hesabı üzerinden gerçekleştirilen serinin ikinci konuğu GVDS kurucusu MimarGörkem Volkan oldu. Söyleşinin Moderatörlüğünü ise Arş. Gör. Elif Gelmez Demir üstlendi. Söyleşide çağımızda İç Mimarlık mesleği ve eğitimi, tasarım ve uygulama süreçleri, tasarım ve tasarım eğitiminin geleceği, tasarımda farklı disiplinlerin birlikteliği gibi konular ele alındı.

Hemen İzle  

icmim-akademisyen-soylesileri


Çağımızda İç Mimarlık Eğitimi

Tasarımcı Söyleşileri-04

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü tarafından düzenlenen “Çağımızda İç Mimarlık Eğitimi” başlıklı söyleşi serisinde; bugüne kadar akademisyenlerimiz, öğrencilerimiz, mezunlarımız ile Atilla Kuzu, Levent Çırpıcı, Yalın Tan ve Görkem Volkan gibi önemli tasarımcılar ağırlandı. İç mimarlık eğitimi ve meslek pratikleri üzerine sohbetlerin gerçekleştirildiği söyleşilerin moderatörlük görevlerini Arş. Gör. Merve Aşçıoğlu, Arş. Gör. Meltem Çetinel, Arş. Gör. Elif Gelmez Demir ve Öğr. Gör. Gamze Akbaş yürüttü. 12 Ağustos 2020 Çarşamba günü saat 20.30'da @ikuicmimarlikbolumu instagram hesabından  (https://www.instagram.com/ikuicmimarlikbolumu/) Öğr. Gör. Merve Aşçıoğlu moderatörlüğünde gerçekleştirilen söyleşi serisinin son yayınında Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Gülay Usta ve Dekan Yardımcımız Prof. Dr. Rana Kutlu ile yapılan söyleşiler üzerinden İç Mimarlık eğitimi ve meslek pratiği değerlendirildi.

Hemen İzle  


Son Güncelleme Tarihi: Ct, 08/15/2020 - 02:03