Bölüm Başkanının Mesajı

Bizler tüm öğrencilerimizi bir birey olarak insan olmanın gereğini yerine getiren, yaşama ve yaşamaya değer katan mekanları yaratacak meslektaş adaylarımız olarak görmekteyiz…
 
Bu anlayış ile İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı eğitim programı, edilen bilgiden öte, hayata geçirilen paylaşılan bilgiye doğru uygulamalar üzerine kuruludur.
 
Bilgi paylaşınca çoğalır; emek, inanç ve sevgi işlenerek hayata geçer.
 
Sanat ve bilimden beslenen tasarımcılar olarak bizler,   yaratıcılığımızı mekan ürün olarak gerçekleştirmekle yükümlüyüz. Bu yükümlülük, sanatın özgür ortamı ile yaratıcılığı kısırlaştırılmamış, bilimin sağduyu ve kılavuzluğu ile akıl ve mantığın işletildiği bir meslek anlayışını benimsemenin de gereğidir.
 
Sevgili öğrencilerimiz;
 
Özgür düşünen genç beyinler olarak sizlere, insan olmanın erdemine dair ne varsa koşulsuz, yargısız yaklaşma, yarattığı mekanlarla yaşamın kendisini biçimlendirme sorumluluğu veriyoruz. Sizlerden beklentimizin yüksek, eğitimimizin de iddialı olduğunun bilincindeyiz. Ancak sizlere olan inancımız, mesleğimize olan bağlılık ve sevgi ile birleşince hep birlikte başarıyı yakalayacağımızı biliyoruz.  
  
Ufkunuz açık, geleceğiniz aydınlık olsun…  
 
Sevgi ve Saygılarımla

Prof. Dr. Gülay KELEŞ USTA
İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölüm Başkanı