"Nasıl Yapıyoruz?" Semineri

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü tarafından düzenlenen 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı seminerlerinin ilk konukları Ofist Kurucuları Yasemin Arpaç ve Sabahattin Emir olacak. "Nasıl Yapıyoruz?" başlığıyla 26 Ekim 2021 Salı günü saat 15.00'te çevrim içi olarak gerçekleştirilecek seminere, tüm öğrencilerimiz davetlidir.

Etkinliğe katılmak için tıklayınız...

2020-2021 Yaz Öğretimi Sonunda Azami Öğrenim Süresi Dolan Öğrenciler İçin 1. Ek Sınav Takvimi

2020-2021 Eğitim Öğretim yılı yaz öğretimi sonu itibarıyla azami öğrenim süresini dolduran ve sınav hakkı elden eden İKÜ Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü öğrencileri için yüz yüze yapılacak olan 1. Ek sınavlara ait sınav takvimi aşağıdaki gibi belirlenmiştir:

“Ofiste Neler Oluyor?” Semineri

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü, "İÇM0311-İÇM0412 İç Mimari Proje III-IV" dersi kapsamında “Ofiste Neler Oluyor?” başlıklı seminer düzenleyecek. Yüksek İç Mimar Refia Anıl Ağrılı tarafından verilecek seminer, 12 Ekim Salı günü saat 15.00'te CATS Meeting platformunda çevrim içi olarak gerçekleştirilecek. Seminere tüm öğrencilerimiz davetlidir.

“MEKAN2020 İç Mimarlık Öğrencileri Ulusal Bitirme Projesi Yarışması” Ödül Töreni ve Kolokyumu

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü tarafından bu yıl 7.’si düzenlenen “MEKAN2020 İç Mimarlık Öğrencileri Ulusal Bitirme Projesi Yarışması”nın ödül töreni ve kolokyumu, 7 Aralık Pazartesi günü saat 20.00’de Microsoft Teams üzerinden online olarak gerçekleştirildi.

MEKAN 2019 / İç Mimarlık Öğrencileri Ulusal Bitirme Projesi Yarışması

İç Mimarlık Öğrencileri Ulusal Bitirme Projesi Yarışması İstanbul Kültür Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü tarafından altıncı kez düzenlenmektedir. Bu yarışmanın amacı;  İç Mimarlık / İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümleri öğrencilerini ortak bir etkileşim platformunda buluşturmak ve yapıcı bir rekabet ortamı yaratmaktır.

“5. Ulusal Yapı Kongresi”

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi bünyesinde çalışmalarını yürüten Yapı Mesleki Bilimsel Çalışma Kurulu (Yapı MBÇK) tarafından  9-11 Eylül 2021 tarihleri arasında “Yapı Sektöründe Çok Yönlü Kalkınma: Eğitim-Araştırma-Uygulama” temasıyla ZOOM platformu üzerinden “5. Ulusal Yapı Kongresi” gerçekleştirildi. İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Ana Bilim Dalı öğretim üyelerimizden Prof. Dr.

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Oryantasyon Programı

Türkçe Programa yeni kayıt olan birinci sınıf öğrencilerimize yönelik bölüm oryantasyon programı 13 Eylül 2021 Pazartesi günü saat 13.00'te çevrimiçi olarak gerçekleştirilecektir.

İngilizce Programa yeni kayıt olan birinci sınıf öğrencilerimize yönelik bölüm oryantasyon programı 13 Eylül 2021 Pazartesi günü saat 15.00'te çevrimiçi olarak gerçekleştirilecektir.

Katılım Linki: https://tinyurl.com/icmoryantasyon