“Beceri Geliştirme Atölyeleri”

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü tarafından, 28 Haziran-2 Temmuz 2021 tarihleri arasında birinci ve ikinci sınıf öğrencilerine yönelik “Beceri Geliştirme Atölyeleri” düzenlenecek. “Mimari Anlatım Teknikleri I-II”, “Bilgisayar Ortamında Anlatım Teknikleri”, “Architectural Presentation Techniques I-II” ve “Computer Aided Presentation Techniques” başlıklarıyla gerçekleştirilecek dört ayrı atölyeye son başvuru tarihi 25 Haziran 2021’dir.

“Doğal Taş Proje Tasarım Yarışması” Tanıtım Toplantısı

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü, 7 Mayıs 2021 Cuma günü online olarak “Doğal Taş Proje Tasarım Yarışması”nın tanıtım toplantısını gerçekleştirdi. Ege Maden İhracatçıları Birliği tarafından düzenlenen yarışmanın tanıtım toplantısında; jüri üyelerinden Reyhan Sezgin, yarışma ile ilgili sunum gerçekleştirerek öğrencilerin sorularını yanıtladı.
 

“Aydınlatma Üzerine”

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü, 29 Nisan Perşembe günü saat 16.30‘da Prof. Dr. Rana Kutlu’nun moderatörlüğünde “Aydınlatma Üzerine” başlıklı e-panel düzenledi. Tasarım kavramının aydınlatma perspektifinden konuşulduğu panele; NA Light Style Firması Kurucu Mimarı Nergis Arifoğlu ile LAB1 Lighting Design Kurucu Mimarı Faruk Uyan konuk olarak katıldılar.
 

“50 Words for Reuse”

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü tarafından düzenlenen “Bahar Yarıyılı Seminerler Dizisi”nin Nisan ayındaki konuğu uluslararası düzeyde önemli okullardan olan ve Londra'da bulunan Royal Collage of Art Interior Design Bölüm Başkanı Prof. Graeme Brooker oldu. “50 Words for Reuse” başlıklı seminer, 20 Nisan Salı günü Microsoft Teams üzerinden yoğun katılımla gerçekleştirildi. Prof. Brooker; Reuse konusuna ilişkin kavramları çeşitli uygulama örnekleri üzerinden açıklayarak, Royal Collage of Art Intetior Design bölümünde gerçekleştirilen projelerden örneklere de yer verdi. Prof.

“Yapı Bilgisi ve Malzeme II Dersi Seminerleri: DUPONT/CORIAN”

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü, “Yapı Bilgisi ve Malzeme II” dersi kapsamında yapı sektörünün önde gelen firmalarından Dupont/Corian’ı konuk edecek. Firma temsilcisi Emre Palit’in konuşmacı olacağı etkinlik, 22 Nisan Perşembe günü saat 12.00’de CATS üzerinden gerçekleştirilecek.