“Yapı Bilgisi ve Malzeme 2 Dersi” Seminerleri: ASPEN

"Yapı Bilgisi ve Malzeme II"  dersi kapsamında yapı sektörünün önde gelen firmalarından Aspen Yapı ve Zemin firması konuğumuz olacak. Firma temsilcisi Serpil Tongaz'ın katılımı ile gerçekleştirilecek etkinlikler;  07 Nisan Çarşamba günü saat 13.00'da (A grubu) ve 08 Nisan Perşembe günü saat 12.00'de (B grubu) Cats Meetings üzerinden yapılacak.

2020-2021 Güz Dönemi En Başarılı Proje Sergisi ve Ödülleri

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü’nün her dönem düzenlediği ve bir gelenek haline gelen “En Başarılı Proje Sergisi ve Ödülleri” etkinliği, 30 Mart 2021 Salı günü Microsoft Teams üzerinden öğrencilerimizin yoğun ilgisi ile gerçekleştirildi. İç mimarlık proje derslerinde öğrenciler arasında yapıcı bir rekabet ortamı ve motivasyon yaratmak amacıyla düzenlenen etkinlikte seçkiye layık görülen ve ödül alan tüm öğrencilerimizi kutlar başarılarının devamını dileriz.
 

"İç Mekan Tasarımında Kurumsal Kimlik ve Markalaştırma" Dersi Semineri

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü, "İç Mekan Tasarımında Kurumsal Kimlik ve Markalaştırma" dersi kapsamında e-seminer düzenleyecek. Kontra Mimarlık Kurucusu İç Mimar Gülşah Cantaş'ın konuk olacağı etkinlik, 2 Nisan Cuma günü saat 14.00'te CATS Meetings üzerinden gerçekleştirilecek. 

“İnsan-Mekan-Obje” Semineri

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü tarafından her yıl düzenlenen seminerler dizisinin bu dönemki ilk konuğu Tasarımcı Ece Yalım oldu. 23 Mart Salı günü Adobe Connect Sanal Sınıf Uygulaması üzerinden “İnsan-Mekan-Obje” temasında gerçekleştirilen seminere öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Seminerde, insan-mekan ve obje ilişkisi tasarım üzerinden anlatıldı. 

Seminerin tekrarını izlemek için…
 

“Karantinada” Sergisi

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü akademisyenlerimizden Dr. Öğr. Üyesi Aliye Rahşan Karabetça’nın da eserlerinin yer aldığı “Karantinada” isimli fotoğraf sergisi, online olarak ziyarete açıldı. Sergide, Mart 2020’den beri içinde bulunduğumuz pandemi döneminde fotoğrafçıların ruh hallerini ve ev ortamında yaşadıkları karantina sürecini fotoğraf sanatı ile izleyicilere aktarılması hedeflenmiştir.  Sergi, www.karantinadasergisi.com sayfasında 1 Mayıs 2021 tarihine kadar ziyaretçilere açık olacaktır.
 

İKÜ İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Öğrencilerinin 12. Ulusal Mobilya Yarışması’ndaki Başarısı

İstanbul Kültür Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü öğrencilerinden Merve Boğatekin, Merve Tonyalı ve Melisa Aytek’ten oluşan ekip, 12. Ulusal Mobilya Yarışması Mutfak-Banyo kategorisinde birincilik ödülünün sahibi oldular. Öğrencilerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.
 

Sergi ve Sergi Mekânları Tasarımı Seminerleri 4

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü’nde Dr. Öğr. Üyesi Handan Güzelci tarafından yürütülen “Sergi ve Sergi Mekânları Tasarımı” dersi kapsamında düzenlenen seminer serisinin dördüncüsü, 15 Mart Pazartesi günü saat 09.00’da Yıldız Teknik Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi,  Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Bölümü Başkanı Doç. Dr. Nevra Ertürk'ün  katılımıyla CATs Meetings üzerinden gerçekleştirildi.

Meslek Uygulama Bilgisi Dersi Seminerleri

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümünde Dr. Öğr. Üyesi Arzu Erçetin yürüttüğü Meslek Uygulama Bilgisi dersine bu hafta Avukat Oğuz Atasoy konuk olacak. Meslek hakları, sözleşmeler hakkında bilinmesi gerekenler, dikkat edilmesi gereken önemli hususlar, anlaşmazlıklar sonucu sorun çözme odaklı arabuluculuklar hakkında öğrencilere bilgi aktarımı yapılacak buluşma 16 Mart 2021 saat 11.00'de gerçekleşecek.