‘Engelsiz Hayat’ Çizecek

İstanbul Kültür Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü öğrencisi Zeynep Nida Bulut, çocukluğundan bu yana mimar olmak istedi. Ancak 4 yıl önce birinci sınıfın ara döneminde geçirdiği trafik kazasından dolayı hayalini ertelemek zorunda kaldı. Omurgasındaki kırık nedeniyle tekerlekli sandalyeyle yaşamaya başlayan Zeynep, geçtiğimiz yıl verdiği kararla okuluna geri döndü. Şimdi çocukluk hayaline ulaşmak ve mezun olur olmaz hem kendisi hem de diğer engeliler için engelsiz bir gelecek kurmayı hayal ediyor. Zeynep, hikâyesini ve hayallerini şöyle anlattı:

Dr. Öğr. Üyesi Bilge Şan Özbilen, D2 Bina Akustiği Ölçümleri Sertifika Eğitimi Kapsamında Ders Verdi 

Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü akademisyenlerinden Dr. Öğr. Üyesi Bilge Şan Özbilen; Türk Akustik Derneği (TAKDER) tarafından yürütülen D2 Bina Akustiği Ölçümleri Sertifika Eğitimi kapsamında, Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü’nde “Akustik Laboratuvarlar, Laboratuvar Ölçümleri ve Kullanılan Standartlar” konulu ders verdi. Dr. Öğr. Üyesi Bilge Şan Özbilen, 24 Haziran 2022 Cuma günü gerçekleştirilen dersin sonunda, Gebze’de yer alan Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Akustik Laboratuvarları gezisine de rehberlik etti. 

"5. İÇMEK Uluslararası İç Mimarlık Eğitimi Kongresi"

İstanbul Kültür Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü ile Karadeniz Teknik Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü iş birliğinde, 16-17 Haziran 2022 tarihlerinde çevrim içi olarak "5. İÇMEK Uluslararası İç Mimarlık Eğitimi Kongresi" düzenlendi. “Yeniden Düşünmek” teması ile gerçekleştirilen kongrede, İç Mimarlık eğitiminin günümüzdeki durumu tartışmaya açılarak, yeni dinamikler ile geleceğe yönelik projeksiyonlar paylaşıldı ve cevaplar arandı.

5. İÇMEK ULUSLARARASI İÇ MİMARLIK EĞİTİMİ KONGRESİ

İstanbul Kültür Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü ile Karadeniz Teknik Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü işbirliğinde düzenlenen 5. İÇMEK ULUSLARARASI İÇ MİMARLIK EĞİTİMİ Kongresi, 16-17 Haziran 2022 tarihinde çevrim içi olarak gerçekleştirilecektir.

Teması “YENİDEN DÜŞÜNMEK” olan kongrede İç Mimarlık eğitiminin günümüzdeki durumu tartışmaya açılırken, yeni dinamiklerin ve geleceğine yönelik projeksiyonların paylaşılması hedeflenmektedir.

Azami Öğrenim Süresini Dolduran Öğrenciler için Yapılacak Sınav Hakkında

Azami öğrenim süresini dolduran ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunun 44/c maddesinden faydalanmak üzere talepte bulunan öğrenciler için sınavı açılan dersler aşağıdadır.

İÇM0925 MAKET YAPIMI
İÇM0947 ATÖLYE ÇALIŞMASI I
İÇM0924 ELEŞTİREL DÜŞÜNCE
İÇM0938 MAĞAZA TASARIMINDA GÜNCEL YAKLAŞIMLAR

Sınav tarihi: 03 Haziran 2022
Sınav yeri: 2C-03

Sınavlar saat 13.00'te başlayacak.
 

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Yüksek Lisans Programı 2021-2022 Akademik Yılı Bahar Dönemi Final ve Bütünleme Sınav Programları

İstanbul Kültür Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Yüksek Lisans Programı 2021-2022 Akademik Yılı Bahar Dönemi Final ve Bütünleme Sınav Programları açıklandı...